Wideopodsumowanie 34. PKO Wrocław Maratonu (2016) Wideopodsumowanie 34. PKO Wrocław Maratonu (2016)
Jedna z największych imprez Dolnego Śląska przeszła do historii. Zobaczmy jak wrocławski Maraton został uwieczniony na materiałach video, które zebraliśmy w jedno miejsce. Przypomnijmy... Wideopodsumowanie 34. PKO Wrocław Maratonu (2016)

Przypomnijmy wyniki

Mimo upalnej pogody płaska trasa umożliwiła Kenijce pokonanie trasy wrocławskimi ulicami w czasie 02:34:09. W ten sposób Stellah Jepngetich Barsosio ustanowiła nowy rekord wrocławskiego biegu. Co ciekawe, poprzedni rekord (gorszy o 2 minuty i 6 sekund) również należał do Barsosio.

Najszybszy z mężczyzn, Cosmas Mutuku Kyeva (także z Kenii) dobiegł do mety w czasie zaledwie 70 sekund wolniejszym, niż najszybszy z biegaczy w historii maratonów w Stolicy Dolnego Śląska. Zwycięzca 34. PKO Wrocław Maratonu uzyskał czas 02:14:38. Najszybszy z Polaków, Paweł Ochal, zameldował się na finiszu jako czwarty po 2 godzinach, 20 minutach i 36 sekundach. Łącznie w pierwszej dziesiątce znalazło się trzech Polaków

Trasa biegu szczegółowo została opisana w gazecie Maratony z Charakterem, którą również znajdziecie na naszych stronach